Ke každé objednávce nad 3.500,- Kč přidáme 15% Pirate CBD™ olej zcela zdarma. Navíc doprava zdarma při objednávce již od 2.000,- Kč (platí pro CZ i SK).

Novinky, Strana 2

Kratom: Vše, co jste o něm chtěli vědět

O kratomu už jste určitě slyšeli. Víte ale, co je to za látku, jaké má účinky nebo zda je vůbec legální? Pokud ne, jste tu správně. V dnešním článku vám o kratomu povíme vše, co by vás mohlo zajímat.

Co je to kratom?

Kratom je tropický strom původem z jihovýchodní Asie, jehož listy obsahují látku zvanou mitragynin. V tamních zemích se už od nepaměti žvýkají listy kratomu pro povzbuzení a úlevu od fyzické bolesti. V Malajsii a Thajsku se kratom používá i pro léčení různých zdravotních potíží, jako je bolest, horečka, průjem a jako přírodní lék na odvykání od opia.

kratom

Jaké známe druhy kratomu?

Kratom se dělí podle odrůdy/původu a také podle barvy, která značí stáří listů nebo způsob výroby.

Kratom podle odrůdy

  • Maeng da – jedná se o kratom s velmi silnými stimulačními účinky. Dokáže dodat energii a povzbudit, zároveň ale navodí pocit pohody a potlačí psychickou i fyzickou bolest. Může mít zelenou, červenou i bílou barvu v závislosti na stáří listů.
  • Indo kratom – tento typ kratomu se používá primárně pro zklidnění a relaxaci, naopak jeho stimulační účinky jsou minimální. Díky tomu je ideální pro každého, kdo se s kratomem teprve seznamuje.

Kratom podle barvy

Barva kratomu udává stáří listů, ale také způsob jeho zpracování a výroby. Podle toho dělíme kratom na zelený, bílý, žlutý a červený. Každý z nich má trochu jiné vlastnosti a hodí se k jinému použití. Zároveň je třeba mít na paměti, že účinky jednotlivých typů se mohou lišit na základě odrůdy a dávkování.

  • Zelený kratom – jedná se o kratom, který stále dozrává. Má převážně uklidňující účinky, tlumí stres a navozuje lehký pocit euforie. Mimo to dokáže zlepšit vaše soustředění. Zelený kratom považuje za zlatou střední cestu, která je vhodná pro nezkušené uživatele.
  • Bílý kratom – kratom bílé barvy ještě není zcela dozrálý. Suší se pomalu a bez přímého slunečního záření. Výsledný prášek má hrudkovitější strukturu než zelený kratom. Bílý kratom má povznášející a energizující účinky.
  • Červený kratom – jedná se o plně dozrálý kratom s nejvyváženějším alkaloidním profilem, který mu dodává maximální sílu. Má širokospektrální účinky – uvolňuje, tlumí bolest a pomáhá zvládat stres, zároveň však dokáže povzbudit.
  • Hnědý kratom – listy kratomu získávají hnědou barvu poté, co se před sušením nechají 10 dnů fermentovat. Vzniklý prášek zlaté až hnědé barvy má nejslabší účinky ze všech kratomů, což jistě ocení začátečníci. Po jeho užití můžete zaznamenat zlepšení nálady a mírnou euforii.
  • Žlutý kratom – vzniká smícháním zeleného a červeného kratomu. Jejich poměr není přesně daný, proto se účinky žlutého kratomu od jednotlivých prodejců mohou lišit. Obecně se má za to, že žlutý kratom nabízí to nejlepší z “uklidňujícího” zeleného kratomu a “motivačního” červeného kratomu.

druhy kratomu

Jaké má kratom účinky?

Na kratomu je zajímavé, že má jak stimulační, tak sedativní účinky. Ty se odvíjí od typu kratomu a především od jeho dávkování.

  • Nižší dávky kratomu navozují podobné účinky jako opioidy s tím rozdílem, že jsou méně intenzivní. Řadí se k nim příliv energie, bdělost, lepší soustředění, zvýšení libida a zrychlený srdeční tep.
  • Vyšší dávky kratomu mají spíše sedativní účinky. Dokážou tlumit bolest, navodit pocit klidu a uvolnění nebo vám pomohou usnout.

Kdy začne kratom účinkovat a jak dlouho působí?

Kratom začíná působit prakticky okamžitě, nejpozději do 10 minut po užití. Jeho účinky následně přetrvávají v závislosti na dávce 1–3 hodiny. Pokud se účinky kratomu nedostaví do 30 minut, zřejmě jste si vzali menší dávku (nebo jste odolnější, než si myslíte). Nelze vyloučit ani možnost, že jste pořídili nekvalitní kratom.

Má kratom nějaké vedlejší účinky?

Kratom má i svou stinnou stránku, a tou je riziko vedlejších účinků. Je dobré vědět, že při nadužívání kratomu si na něm můžete vypěstovat závislost, kterou provázejí abstinenční příznaky. Naopak riziko předávkování je naprosto minimální, jelikož smrtelná dávka kratomu je odhadována na přibližně 200 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti.

Vedlejší účinky bývají důsledkem nesprávného dávkování kratomu. Nicméně plně se začínají projevovat až při jeho dlouhodobějším užívání. Patří mezi ně ztráta chuti k jídlu, úbytek hmotnosti, nespavost, zácpa, sucho v ústech, bolest svalů, závratě, halucinace nebo bludy.

Jak užívat kratom?

Kratom se nejčastěji užívá buď ve formě kapslí, nebo prášku, který obsahuje drcené listy kratomu a lze ho přidávat do jídla nebo pití. Kratom ale můžete užívat také v podobě gummies – chutných měkkých bonbonů, jejichž výhodou je především diskrétní užívání, snadné dávkování a výrazně chutnější a sladší chuť oproti klasické práškové formě.

Kratom se každopádně nedoporučuje užívat každý den. Bohatě stačí, pokud ho zařadíte 1–3x týdně nebo ho užijete v případě akutních potíží (abstinenční příznaky, bolest, problémy s usínáním, atd.).

Jak na dávkování kratomu?

Při dávkování kratomu záleží na tom, jakých účinků chcete dosáhnout. Pokud vám jde v první řadě o povzbuzení a navození dobré nálady, tak na jeden kilogram vaší hmotnosti připadá dávka přibližně 0,06 gramu kratomu. Pokud od kratomu očekáváte spíše relaxační účinky, tlumení bolesti nebo pomoc s usínáním, musíte dávku navýšit až na 0,1 gramu kratomu na jeden kilogram vaší hmotnosti.

Obvyklá dávka kratomu se pohybuje v rozmezí od 2 do 10 gramů s tím, že cokoliv pod 4 gramy je považováno za nízkou dávku a vše nad touto hranicí za dávku vyšší až vysokou.

Je kratom legální?

Ano i ne. Záleží totiž, v jaké zemi se právě nacházíte. Například v Chorvatsku, Švýcarsku nebo Polsku je kratom přísně zakázán, naopak v České republice je zcela legální – ovšem ne jako výživový doplněk či potravina, ale sběratelský předmět. Dle zákona byste si ho proto měli doma vystavit na poličku. Jak s ním ale ve skutečnosti naložíte, záleží jen na vás.

 

*Pozn: Veškeré informace uvedené na této webové stránce, jakož i informace, které jsou prostřednictvím této webové stránky poskytovány, slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívání omamných či psychotropních látek či páchání jiné nezákonné činnosti.

*Pozn: Zdroje obrázků: unsplash.com, pixabay.com

 
HHC gummies: 7 důvodů, proč je vyzkoušet

O HHC gummies slyšíte poprvé? Měkké a chutné bonbony obsahují přírodní látku, která svými účinky připomíná THC. Na rozdíl od něj je ale zcela legální, méně psychoaktivní a pojí se s ní mnohem nižší riziko vedlejších příznaků. Jaké jsou další důvody, kvůli kterým byste HHC gummies měli vyzkoušet?

Co jsou HHC gummies?

HHC gummies jsou měkké bonbony s obsahem kanabinoidu, jehož název zní hexahydrokanabinol. Ten je jednou z mnoha přírodních látek nacházejících se v technickém konopí. Ačkoliv světlo světa spatřil už v roce 1944, kdy ho uměle vytvořil americký vědec Roger Adams, v rostlině konopí byl nalezen teprve nedávno. V roce 2020 ho objevili dva španělští výzkumníci J. Basas-Jaumandreu a F. Xavier C. de las Heras při analýze lipidového extraktu ze semen rostliny konopí.

Kromě HHC byste v gummies našli už jen želatinu a několik dalších přírodních látek zodpovědných za výslednou chuť bonbonů. Konkrétně HHC gummies od PirateCBD™ jsou 100% bezpečné a zdravé, pocházejí z ekologického zemědělství a pochutnají si na nich jak vegani, tak příznivci keto stravování. A co je opravdu podstatné – mají vždy minimálně 62% zastoupení aktivní složky (izomeru 9R), a proto jsou považovány za nadstandardně potentní.

HHC gummies

7 důvodů, proč vyzkoušet HHC gummies

Proč si myslíme, že byste HHC gummies měli rozhodně dát šanci?

  • Snadné dávkování
  • Diskrétní užívání
  • Skvělá chuť
  • Pozitivní účinky na lidské tělo a mysl
  • Menší psychoaktivní účinky než THC
  • Nízké riziko vedlejších účinků
  • V ČR naprosto legální

Snadné dávkování

Zatímco při dávkování HHC oleje se snadno ztratíte při počítání optimální dávky, u HHC gummies nic takového nehrozí. Na první pohled víte, kolik HHC se ukrývá v jednom bonbonku. A tudíž kolik jich musíte sníst, abyste byli v pohodě. Konkrétně HHC gummies od PirateCBD™ obsahují přesně 40 mg HHC v jednom bonbonu – začátečníkům tak bude stačit polovina, nebo dokonce jen třetina bonbonu.

Diskrétní užívání

HHC gummies si můžete zobnout kdykoliv v průběhu dne, aniž byste tím vyvolali pozdvižení. Na první pohled vypadají jako běžné gumové bonbonky, takže se nemusíte obávat nechápavých, nebo dokonce odsuzujících pohledů. Ne že by na HHC bylo cokoliv špatného!

gummies s HHC

Skvělá chuť

HHC gummies vám nejen zlepší náladu, ale navíc vám budou chutnat. Jestli míváte přes den chuť na něco dobrého, nemusíte už sahat po sladké čokoládě nebo nezdravých sušenkách plných cukru.

Pozitivní účinky na lidské tělo a mysl

HHC objevili dva španělští vědci v konopí teprve nedávno, a proto se o jeho účincích prozatím spíše spekuluje. Z dosavadních vědeckých studií vyplývá, že HHC má zřejmě velmi podobné účinky jako THC, jeho účinnost je ale zhruba poloviční. To znamená, že k dosažení stejného efektu jako po užití THC byste potřebovali dvojnásobnou dávku HHC. Řada uživatelů dále uvádí, že HHC jim pomáhá tlumit bolest a lépe snášet stres nebo že přispívá k lepšímu spánku.

Menší psychoaktivní účinky

HHC má sice podobné účinky jako THC, je ale mnohem slabší, a tedy i méně psychoaktivní. Po užití HHC gummies se tak bude cítit dobře naladění, uklidníte se a opadne z vás stres, rozhodně se ale nedostanete do kdovíjakého rauše. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří si chtějí užít benefity konopí bez rizika změněného stavu vědomí, nebo dokonce vzniku závislosti.

HHC bonbony

Nízké riziko vedlejších účinků

S užíváním kanabinoidů se vždy pojí riziko vedlejších účinků. V případě HHC gummies se ale vyskytují spíše ojediněle. Na vině bývá příliš vysoká dávka HHC nebo užití HHC společně s alkoholem či s léky na předpis. Porada s ošetřujícím lékařem je proto vždy na místě. K vedlejším příznakům mimo jiné patří nevolnost, závratě a sucho v ústech, nespavost, úzkost nebo paranoia.

Zcela legální

HHC nemá psychoaktivní účinky a ve své přirozené formě je tak v České republice zcela legální. Ovšem za předpokladu, že se jedná o HHC přírodního původu a získané z produktů, jejichž obsah THC nepřekročil zákonem povolené jedno procento. Tak jako tak doporučujeme neužívá HHC gummies (ani jiné produkty s obsahem HHC) bezprostředně před tím, než usednete za volant. To samé platí v případě, že vykonáváte práci, která vyžaduje plné soustředění a pozornost nebo při které je třeba dodržovat jasně daná bezpečností pravidla (např. obsluha průmyslových strojů).

 

*Pozn: Veškeré informace uvedené na této webové stránce, jakož i informace, které jsou prostřednictvím této webové stránky poskytovány, slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívání omamných či psychotropních látek či páchání jiné nezákonné činnosti.

 
CBD gummies: Vše, co potřebujete vědět

Jsou měkké, chutné, a navíc účinné. Řeč je o CBD gummies – želatinových bonbonech s obsahem kanabidiolu, které představují pohodlný a diskrétní způsob, jak užívat CBD. Že jste o nich ještě neslyšeli? V dnešním článku se o CBD gummies dozvíte vše, co by vás mohlo zajímat.

Co jsou CBD gummies?

CBD gummies jsou měkké bonbony s obsahem kanabidiolu. Kromě něj byste v nich našli už jen želatinu a několik dalších přírodních látek zodpovědných za výslednou chuť bonbonů. Konkrétně CBD gummies od PirateCBD™ jsou 100% bezpečné a zdravé, pocházejí z ekologického zemědělství a navíc si na nich pochutnají jak vegani, tak příznivci keto stravování.

CBD gummies

Jsou CBD gummies psychoaktivní?

Ačkoliv má CBD velmi podobnou chemickou strukturu jako THC, na rozdíl od něj není psychoaktivní. To znamená, že ani CBD gummies u vás nevyvolají změněné stavy vědomí a halucinace ani vás nepřivedou do rauše.

Jaké mají CBD gummies účinky?

CBD gummies sice nejsou psychoaktivní, přesto vykazují spoustu účinků na lidské tělo a mysl. Za vše je zodpovědná jejich hlavní složka, tedy kanabidiol. Ten mimo jiné tlumí bolest, zmírňuje úzkosti a stres nebo zvyšuje kvalitu spánku. To ale není vše, CBD se přisuzují i další účinky. Dle vědeckých studií:

  • Zklidňuje nervový systém
  • Dodává energii
  • Navozuje pocit bdělosti
  • Zlepšuje soustředění a paměť
  • Působí protizánětlivě
  • Zlepšuje stav pleti
  • Podporuje svalovou regeneraci
  • Zmírňuje průběh neurodegenerativních onemocnění

Jak se CBD gummies užívají?

Jednoduše. Vezmete si bonbonek a šup s ním do pusy. Díky tomu, že CBD gummies procházejí trávicím systémem, vstřebávají se do těla postupně. To znamená, že jejich účinky sice pocítíte až po delší době (většinou se uvádí 30 minut), zato si je ale užijete o něco déle než při vaporizaci CBD květů.

CBD bonbony

Jak se CBD gummies dávkují?

Především mnohem snadněji než CBD olej nebo kapky. Zatímco při dávkování CBD oleje se snadno ztratíte při počítání optimální dávky, u CBD gummies nic takového nehrozí. Na první pohled víte, kolik CBD se ukrývá v jednom bonbonku. A tudíž kolik jich musíte sníst, abyste byli v pohodě. Konkrétně CBD gummies od PirateCBD™ obsahují přesně 40 mg CBD v jednom bonbonu.

Tip: Pokud s kanabidiolem teprve začínáte, určit optimální dávku CBD vám může chvíli trvat. Buďte trpěliví a začněte s jedním bonbonem. Pokud nezaznamenáte žádné účinky, druhý den si vezměte bonbony dva. Tímhle způsobem pokračujte, dokud nedosáhnete kýžených výsledků.

Hlavní výhody CBD gummies

V malých bonboncích se skrývá možná více výhod, než byste na první pohled čekali. Tak třeba:

  • Snadné dávkování
  • Diskrétní užívání
  • Skvělá chuť
  • Bez psychoaktivní účinků
  • Zcela legální a bezpečné
  • Pozitivní účinky na lidské tělo a mysl
  • Ideální pro začátečníky s CBD

Jak se liší CBD gummies a CBD oleje?

CBD gummies a CBD oleje se na první pohled liší svým zpracováním a také způsobem, jakým se dávkují a užívají. Hlavní rozdíl ale tkví v jejich obsahu – součástí CBD gummies je téměř čistý kanabidiol, zatímco CBD oleje obsahují i další konopné složky. To znamená, že nabízejí tzv. synergický efekt – tedy efekt spolupůsobení směsi kanabinoidů a terpenů, který zesiluje výsledné účinky oleje.

CBD gummies bonbony

Pro koho jsou CBD gummies vhodné?

Měkké a chutné bonbony s obsahem CBD si získají srdce většiny běžných uživatelů CBD, kteří ho užívají kvůli navození pocitu klidu a pohody, snížení stresu nebo snadnějšímu usínání a hlubšímu spánku. Začátečníci ocení zejména snadné dávkování a diskrétní užívání. Ti, kterým vadí výrazná konopná chuť typická pro CBD oleje, budou nadšení širokým výběrem příchutí bez umělé pachuti.

Pro koho CBD gummies nejsou vhodné?

CBD gummies se hodí zejména k navození pocitu klidu a pohody, kromě toho ale mohou tlumit mírnější bolesti nebo zlepšit spánek. Pokud ale pužíváte CBD jako alternativu k lékům na bolest, nespavost nebo na psychické problémy, CBD gummies nemusí být dostačující. Účinnější pomoc při závažnějších zdravotních potížích představují plnospektrální nebo širokospektrální CBD oleje. Proč? Jednak nabízejí synergický efekt vícera konopných složek, jednak vám umožňují hrát si s dávkováním.

Jsou CBD gummies legální?

O zákazu CBD v ČR se sice chvíli diskutovalo, nakonec z něj ale sešlo. Dle českých zákonů je tak CBD zcela legální a jeho užíváním neriskujete ani pokutu, ani pobyt ve vězení. Bez obav si proto můžete dopřát CBD gummies, stejně jako CBD izolát nebo CBD olej od PirateCBD™.

 

*Pozn: Veškeré informace uvedené na této webové stránce, jakož i informace, které jsou prostřednictvím této webové stránky poskytovány, slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívání omamných či psychotropních látek či páchání jiné nezákonné činnosti.

**Pozn: Zdroj obrázků: unsplash.com

 

 

Stránka 2 z 2 - 16 položek celkem